Veganizmas

Veganizmas. Judėjimas, kuriam rūpi mūsų planeta.

Lapkričio pirmąją dieną, kuri buvo ne per seniausiai, minima pasaulinė veganų diena. Veganizmas šiuo metu vis dažniau girdimas ir populiarėjantis žodis informacinėje erdvėje. Nėra kuo stebėtis, kadangi veganizmas laikomas sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje per paskutinius keletą metų veganų skaičius išaugo daugiau nei dešimt kartų ir viršija pusę milijono. Panašūs skaičiai yra ir Prancūzijoje, Italijoje, o Vokietijoje jau siekia milijoną. Pats Bill Gates buvo išsakęs mintį, kad veganiška mityba yra ateities mityba.

Veganas aš. Veganas tu.

Veganizmas yra gyvenimo būdas, kurio esmė yra visiškas gyvulinės kilmės produktų atsisakymas. Dažniausiai tai liečia maistą, dėl etinių motyvų veganai taip pat nepritaria gyvūnų komponentų naudojimui įvairiuose produktuose. Veganizmas - tai gyvenimo būdas, jaučiant pagarbą visoms gyvoms būtybėms bei pripažįstant jų teises. Moralinis pagrindas – stiprioji veganizmo, kaip judėjimo pusė, tačiau ne mažesnę svarbą turi ir jo teigiamas poveikis sveikatai.

Amerikos veganų asociacija teigia, kad „Veganas – tai žmogus, gyvenantis iš augalinės kilmės produktų. Tai filosofija, mitybos stilius. Veganizmas – gėrio jausmas, užuojauta ir sąžiningumas gyvūnų atžvilgiu.“ Veganai taip pat propaguoja alternatyvas, kurios būtų naudingos žmonėms, gyvūnams bei aplinkai. Mūsų dantų šepetėliai yra veganiški, pagaminti tik iš augalinės ir mineralinės kilmės medžiagų, juose nėra jokių gyvulinės kilmės medžiagų, ingredientai nebuvo bandomi su gyvūnais.

Taigi, veganiški produktai lygu sveikiems produktams.

Mokslininkai mano, kad veganiškas gyvenimo būdas yra kelias link geresnės aplinkos. Veganizmas padėtų išsaugoti daugiau Amazonės miškų, prisidėtų prie vandens suvartojimo sumažinimo ir taip padėtų regionams, kurie susiduria su vandens trūkumu. Taip pat mokslininkai sako, kad veganiškas gyvenimo būdas prisidėtų prie klimato kaitos bei pasaulinio bado mažinimo. Džiaugiamės, kad "Ryte ir vakare" dantų šepetėlius taip pat galime vadinti veganišku produktu ir taip prisidėti prie mūsų planetos gražinimo ir tausojimo.

Sekite mus facebook  instagram