7 mitai apie dantų priežiūrą

7 mitai apie dantų priežiūrą

Mitai apie dantų priežiūrą, kuriuos reikia laužyti

Mitas nr.1. Pas odontologą nereikia eiti tol, kol danties neskauda arba kol burnoje neatsiranda matomų pakitimų.

Tai – netiesa. Net išoriškai sveikai atrodančio ir neskaudančio danties viduje gali slypėti problemų, kurias reikia gydyti, todėl du kartus per metus privalu pasirodyti odontologui, kad dantų priežiūra būtų įvertinta specialistų.

Mitas nr.2 Dantis galima valytis iškart po valgio.

Dantų valymas iškart po valgio gali pakenkti dantų emaliui, todėl patartina dantis valytis po valgio praėjus bent pusvalandžiui.

Mitas nr.3 Šepetėliu reikia šveisti tik dantis.

Reikia nepamiršti ir apie liežuvio paviršių ir danteas, nes ten ypač dažnai kaupiasi bakterijos, sukeliančios nemalonų burnos kvapą.

 

Mitas nr.4  Kasdieniai dantų priežiūrai visiškai pakanka dantis valyti šepetėliu ir dantų pasta.

Pasak specialistų, vien šepetėlio ir dantų pastos nepakanka – tokiu būdu sunaikinami tik apie 25 proc. bakterijų. Burnos higienos skyrelyje, šalia šepetėlio, turėtų atsirasti vietos ir dantų siūlui bei antiseptiniam burnos skalavimo skysčiui.

Mitas nr.5 Temperatūros pokytis suskaldo dantį.

Tai iš dalies mitas. Tiesiog reikia stengtis saugotis nuo ypač didelių temperatūros skirtumų, nes jei tiesiog esate sušilęs ir valgote šaltus ledus, tai nėra problema. Tačiau jei vienu metu geriate karštą arbatą ir valgote šaltus ledus - tada jau reikia susirūpinti. Optimaliai dantų priežiūrai vertėtų tokių situacijų tiesiog vengti.

Mitas nr.6  Protiniai dantys yra svarbūs ir reikšmingi.

Netiesa, nes šie dantys labiau kelia problemų, nei yra reikalingi. Tai galiniai burnos ertmės dantys, kurie pradeda dygti vėliausiai ir taip sukelia problemų likusiems dantims, juos stumdant ir darkant visą dantų eilės nusistovėjusią tvarką.

Mitas nr.7 Arbata kenkia dantims

Juodoji arbata iš tiesų gali dantims suteikti negražų atspalvį. Bet šiame aromatingame gėrime yra dantims labai naudingų medžiagų. Čia yra ne tik fluoro, bet ir vadinamųjų taninų. Šios kartaus skonio medžiagos slopina amilazės fermentą, kuris randamas seilėse ir krakmolą verčia ėduonį sukeliančiu cukrumi.

Prie dantims naudingų maisto produktų priklauso ir pienas bei pieno produktai. Pavyzdžiui, sūrio gabaliukas, suvalgytas po valgio, pradžiugina ne tik skrandį. Jame esančios mineralinės medžiagos, visų pirma kalcis ir fosforas, prisideda prie dantų emalio remineralizacijos proceso ir apsaugo nuo erozijos bei skylių.

Tikimės, kad "Ryte ir vakare" išsklaidė tvyrančius mitus ir padėjo Jums dar daugiau sužinoti apie dantų priežiūrą. 

Sekite mus facebook  instagram